gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

A’j wat bewaart, dan he’j wat: D’n Dreuge Bult in Toldijk

Dn-Dreuge-Bult-in-Toldijk

In Toldijk heeft oud landbouwer Bernard Schieven met zijn verzameling een museum ingericht van landbouwwerktuigen en machines, gereedschappen en alles wat op hun boerderij te vinden was vroeger met de naam ''D’n Dreuge Bult'' Van dorsmolen tot draaibank en koffiekan tot melkbu...

Jeffrey van Londen |  | Aangepast op

In Toldijk heeft oud landbouwer Bernard Schieven met zijn verzameling een museum ingericht van landbouwwerktuigen en machines, gereedschappen en alles wat op hun boerderij te vinden was vroeger met de naam ''D’n Dreuge Bult'' Van dorsmolen tot draaibank en koffiekan tot melkbus is te vinden in het museum.

De toegang tot het museum is gratis maar kan niet individueel worden bezocht omdat Bernard ook een rondleiding geeft met daaraan gekoppeld de verhalen die zich om de gebruikte voorwerpen. Met de rondleiding wil Schieven een kijkje in het verleden geven. Het museum is ook ideaal voor schoolklassen, groepen en geïnteresseerden. Voor contact en informatie kan er contact opgenomen worden met Bernard Schieven via 0575 451595.

In de serie ''A’j wat bewaart, dan he’j wat'' van Radio Ideaal en IdeaalTV gaan we door de regio om mooie en/of bijzondere verzamelingen vast te leggen en te laten. Heeft u zelf iets moois of weet u iets moois? Laat het ons weten via info@radioideaal.nl

Foto: Jan Visser

https://www.youtube.com/watch?v=bir53N2OUHw

Lees ook

RN20241212-7397_klein

Nomineren voor Liemerse Sportprijs 2026 gestart

We gaan weer richting het laatste deel van het jaar en dat betekent dat er achter de schermen al hard gewerkt wordt aan de Liemerse Sportprijs van 2026. Vanaf vandaag kan iedereen zijn of haar Liemerse Sportheld nomineren.

COR2023 editie Halle

Classics of Rock Festival keert terug in 2027 in Halle met speciale editie

Na een afwezigheid van drie jaar is het officieel: in 2027 keert het Classics of Rock Festival terug. En niet zomaar, de organisatie kondigt een speciale editie aan waarin het succes van de eerdere festivals wordt voortgezet én verder uitgebreid.

SluisEefde0

Gemaal in Eefde kan extreem laag water niet aan

Miljoenen steken in een renovatie, maar geen rekening houden met laag water: bij het gemaal in Eefde dreigt dat een kostbare misser te worden. De pompen hangen te hoog om bij droogte voldoende water naar het Twentekanaal te krijgen. Daardoor dreigt het Twentekanaal eens in de twee jaar te moeten sluiten voor alle scheepvaart. Voor de binnenvaart en bedrijven langs het kanaal kan dat flinke gevolgen hebben.

Faye Wissing - Miss Teenager Netherlands 2026 (002)

Faye Wissing uit Braamt gekroond tot Miss Teenager Netherlands 2026

Faye Wissing uit Braamt is zondag 20 september 2026 gekroond tot Miss Teenager Netherlands 2026. De 16-jarige Faye wist tijdens de feestelijke finale in Theater Lampegiet in Veenendaal de jury te betoveren met haar prachtige glimlach, uitstraling en persoonlijkheid.

windturbine-windmolen-windpark-foto-Waterschap-Rijn-en-IJssel

Windpark Keppel-Eldrik voorlopig van de baan door nieuwe koers Bronckhorst

De gemeente Bronckhorst neemt het verzoek voor Windpark Keppel-Eldrik niet verder in behandeling. Dit laat het college weten nadat zij voor een nieuwe lokale koers kiezen om energie op te wekken.

19-9-26 Optocht Septemberfeesten Zelhem (24)

Grote belangstelling voor kleurrijke optocht tijdens Septemberfeesten Zelhem

De Septemberfeesten in Zelhem trokken zaterdag opnieuw veel publiek met de traditionele optocht door het dorp. Langs de route stonden honderden toeschouwers klaar om de bonte stoet van praalwagens, loopgroepen, muziek en lokale verenigingen te bewonderen.