gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Buitengebied Kilder zet zich in voor hartveilige 6-minutenzone

Groepsfoto-Buurt-AED-Kilder-Streekwinkel-Tomesen-002

Na het succes van de BuurtAED-acties in Wehl, waar dankzij de inzet van buurtbewoners en lokale ondernemers meerdere AED's zijn geplaatst en reanimatiecursussen zijn gegeven, is nu ook Kilder aan de beurt. Het initiatief, dat tot doel heeft de overlevingskansen bij een hartsti...

Yvonne Hofman |  | Aangepast op

Na het succes van de BuurtAED-acties in Wehl, waar dankzij de inzet van buurtbewoners en lokale ondernemers meerdere AED's zijn geplaatst en reanimatiecursussen zijn gegeven, is nu ook Kilder aan de beurt. Het initiatief, dat tot doel heeft de overlevingskansen bij een hartstilstand te vergroten, wordt enthousiast ontvangen door de lokale gemeenschap.

"In Wehl hebben we gezien hoe warmhartig de BuurtAED-acties zijn ontvangen. Aangezien in ons buitengebied op dit moment een hartveilige 6-minutenzone nog niet te gegarandeerd is, willen we in ons buitengebied hier ookgraag hard voor maken!”, aldus buurtbewoner Wilhelmien van Raaij.

De BuurtAED-actie in het buitengebied van Kilder is een initiatief vanuit de buurtbewoners zelf, in samenwerking met Martin Bouwmeester van ‘Hart voor de Achterhoek’. Hij was ook de drijvende kracht achter de succesvolle acties in Wehl en zet zich ook in voor het verbeteren van de hartveiligheid in onder andere Doetinchem en Braamt.

Doel van de actie in Kilder is om een AED met buitenkast aan te kunnen schaffen en deze te plaatsen bij de Streekwinkel van Roy en Maud Tomesen aan de Braamtseweg in Kilder. Daarnaast wil men minimaal 10 buurtbewoners, 5 jaar lang, ‘gratis’ een reanimatiecursus aan kunnen bieden. Buurtbewoner Louw Fokkinga vult aan: “Het plaatsen van een AED is een eerste goede stap, maar er moeten ook mensen zijn die kunnen reanimeren en weten hoe ze de AED moeten bedienen! Als het er op aan komt, moet hulp dichtbij huis zijn!”

Buurtbewoners uit het actiegebied kunnen zich aanmelden voor een 'gratis' reanimatiecursus. De kosten van de basis- of herhalingscursus reanimatie worden gedekt vanuit de donaties van de crowdfundingsactie. Om in aanmerking te komen voor de reanimatiecursus, is het van belang dat deelnemers woonachtig zijn in Kilder aan de Braamtseweg, Doetinchemseweg, Oud-Doetinchemseweg, Heideveld, Julianaboom, Kelreweg, Korenweg, Loolaan, Rozenpas, Rozenpasweg, Stroombroekweg of in de directe omgeving van deze straten.

Net als in Wehl wordt er in Kilder een beroep gedaan op de solidariteit van de gemeenschap. "We hopen dat inwoners en ondernemers ons willen steunen, zodat we samen een verschil kunnen maken", aldus Martin Bouwmeester. "Elke bijdrage, groot of klein, is van harte welkom."

De actie is nog maar net van start gegaan, maar de eerste reacties zijn uiterst positief. "Het is een geweldig initiatief", aldus buurtbewoner Haico Elshof. "Ik ben blij dat er nu ook in Kilder aandacht is voor dit belangrijke onderwerp, zodat we in onze buurt ook zo snel mogelijk hulp kunnen bieden"

Lees ook

Schermafbeelding 2026-08-19 081346

Landelijk startschot voor Makelaar Van Essen-borden in Vierakker

Maandagavond 17 augustus is in Vierakker het landelijke startschot gegeven voor de zogenoemde Makelaar Van Essen-borden. Met deze actie willen boeren zichtbaar maken wat de gevolgen van het voorgestelde stikstofbeleid zal zijn, namelijk uitverkoop van het platteland. Er waren ongeveer 800 boeren en sympathisanten bijeen om gezamenlijk een duidelijk en vreedzaam signaal af te geven.

Steenderen0

Inwoners Steenderen mogen meedenken over nieuwe woonwijk

Inwoners van Steenderen kunnen tijdens een participatiebijeenkomst meedenken met een nieuwe buurt voor hun dorp. De bijeenkomst vindt op 3 september plaats op de bouwlocatie aan de Bronkhorsterweg.

d7b811b3-2368-3954-b558-e1383eb18593

Ook 'vriend' die Lisanne doodstak in hoger beroep

De 26-jarige man uit Ulft, die twee jaar geleden de toen 23-jarige Lisanne doodstak in haar huis in Hoog-Keppel, vecht zijn straf aan. De man werd in juli veroordeeld tot TBS met dwangverpleging maar gaat in beroep tegen deze straf. Eerder ging het Openbaar Ministerie ook al in hoger beroep.

_MOO2424 1930 Chr. Looschool, Zelhem

Nieuwe Um Zellem met opmerkelijke verhalen

Um Zellem nr. 27 laat zo opnieuw zien hoeveel verhalen achter oude foto’s, bekende mensen, straten en gebouwen in Zelhem en omgeving verborgen liggen. Het blad is de kwartaaluitgave van de Oudheidkundige Vereniging Salehem in samenwerking met streekmuseum Smedekinck. Um Zellem is vanaf 21 augustus verkrijgbaar bij museum Smedekinck en bij de ReadShop Zelhem.

hurricane 17-08-2026 - Zele Team

Tractorpulling Team Hurricane is Europees kampioen

Het is gelukt; De Hurricane uit Laren is Europees kampioen geworden. Tijdens de Europese titelstrijd in het Belgische Zele liet de op methanol gestookte tractorpulling-machine met ruim 4000 PK zien dat er maar één combinatie de sterkste was.

boer kip - DSC02386

Vrijwilligersdag bij Museum Boer Kip

De vrijwilligers van Museum Boer Kip organiseren dinsdag 25 augustus een speciale vrijwilligersdag. Belangstellenden zijn vanaf 14.00 uur welkom op de historische boerderij aan de Oude Touwbaan 26 in De Hoven van Zutphen.