gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

College stelt gemeenteraad voor sportaccommodatie ‘t Timpke uit te breiden met twee nieuwe zaaldelen

Gemeentehuis-Berkelland

De gemeente Berkelland en Zone.college uit Borculo hebben een belangrijke stap gezet in de uitbreiding van sportaccommodatie 't Timpke voor het bewegingsonderwijs. Het college stelt de gemeenteraad voor om ‘t Timpke uit te breiden met twee nieuwe zaaldelen. De uitbreiding kost...

Yvonne Hofman |  | Aangepast op

De gemeente Berkelland en Zone.college uit Borculo hebben een belangrijke stap gezet in de uitbreiding van sportaccommodatie 't Timpke voor het bewegingsonderwijs. Het college stelt de gemeenteraad voor om ‘t Timpke uit te breiden met twee nieuwe zaaldelen. De uitbreiding kost € 4,7 miljoen inclusief BTW. Deze uitbreiding wordt mede mogelijk gemaakt door een substantiële financiële bijdrage voor het 5e zaaldeel van Zone.college. Zij maken hiermee 50 uur per week gebruik van de nieuw te realiseren uitbreiding.

Wethouder Hans van der Noordt: “In december heeft het college het raadsvoorstel van de uitbreiding van 't Timpke met één gymzaal teruggenomen en toegezegd met een nieuw raadsvoorstel te komen. Ik ben dan ook blij dat Zone.college en de gemeente elkaar nu hebben gevonden en we een voorstel kunnen doen om 't Timpke uit te breiden met twee nieuwe zaaldelen. Met de uitbreiding kunnen we niet alleen het bewegingsonderwijs van Zone.college ondersteunen, maar ook de sportmogelijkheden voor onze verenigingen verbeteren."

De uitbreiding van 't Timpke is een belangrijke stap in de uitvoering van de Sport- en Beweegvisie 2033 van de gemeente Berkelland. Met de toevoeging van twee nieuwe zaaldelen komt het totaal aantal zaaldelen in 't Timpke op vijf. Dit biedt voldoende ruimte voor zowel het onderwijs als de lokale sportverenigingen.

Marianne Besselink, bestuursvoorzitter Zone.college: "Dankzij deze samenwerking kunnen onze leerlingen in Borculo blijven sporten in een moderne en goed uitgeruste sportaccommodatie. We zijn blij dat we samen met de gemeente Berkelland deze stap kunnen zetten en zo bijdragen aan een gezonde en actieve leefomgeving voor onze leerlingen."

Als de gemeenteraad akkoord gaat kan de bouw van de nieuwe zaaldelen naar verwachting eind 2026 voltooid zijn. Tot die tijd zullen de leerlingen van Zone.college hun bewegingsonderwijs op verschillende locaties in en om Borculo volgen.

Het bouwheerschap van de uitbreiding ligt bij de gemeente, in samenspraak en samenwerking met stichting ’t Timpke en Zone.college. Met stichting ’t Timpke zal gesproken worden over het toekomstig beheer van de nieuwe uitbreiding.

Het raadsvoorstel moet nog behandeld worden door de gemeenteraad. De beeldvormende sessie daarover staat gepland op 1 april 2025.

Lees ook

elsemargriet-water-level-3111024_1280

Tarieven waterschapsbelasting voor 2027 bekend

De nieuwe tarieven voor de waterschapsbelasting van Waterschap Rijn en IJssel zijn bekend. Deze gelden vanaf 1 januari 2027 voor inwoners, bedrijven, agrarische bedrijven, gemeenten en bos- en natuureigenaren in het gebied.

Esther Ruesen

Esther Ruesen nieuwe bestuurder Bibliotheek West-Achterhoek

Met ingang van 1 februari 2027 wordt Esther Ruesen de nieuwe bestuurder van Bibliotheek West-Achterhoek. Zij volgt Wieb Broekhuijsen op die met pensioen gaat.

Taalvrijwilligers BIJ de bieb

BIJ de bieb: 18 nieuwe taalvrijwilligers staan klaar om anderen te helpen

BIJ de bieb heeft achttien nieuwe taalvrijwilligers opgeleid. Na het afronden van de training staan zij klaar om inwoners te ondersteunen bij het leren en verbeteren van de Nederlandse taal. De vrijwilligers gaan aan de slag binnen het Taalhuis van BIJ de bieb.

50503bd4-28cb-40e2-bcf6-a55dbeb0beed

Lochem Politiek: kennismaking met 2 nieuwe raadsleden

Woensdag 4 november stond de politieke uitzending van Radio Ideaal voor de gemeente Lochem in het teken van kennismaking met 2 nieuwe raadsleden.

PoelierLochemBrand20

Lochemse poelier keert terug na brand: 'De frituur is niet teruggekomen'

Na een brand in de winkel schakelde Jeroen Hoffman, eigenaar van Poelier 't Vöske uit Lochem, snel en opende een noodwinkel. Een half jaar later keert de zaak dubbel zo groot terug naar de oorspronkelijke winkel.

2Best ruimset voor gif vrij ruimen van AH in actie - Stichting AHA

Lochemse vrijwilligers zamelen € 15.000 in voor aanpak Aziatische hoornaar

Stichting Aziatische Hoornaar Alert wil professionele apparatuur aanschaffen om gevonden nesten veilig en verantwoord te verwijderen.