gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Extra afvalcontainers in kernen Bronckhorst

Milieuparkje-afval-Steenderen

Bronckhorst wil in Vorden, Steenderen en Hengelo nieuwe ondergrondse containers plaatsen om de overlast op de gemeentelijke milieuparkjes terug te dringen. Omdat containers vol zitten, plaatsen inwoners hun afval naast de containers, wat zorgt voor ergernis.

Redactie REGIO8 |  | Aangepast op

Bronckhorst wil in Vorden, Steenderen en Hengelo nieuwe ondergrondse containers plaatsen om de overlast op de gemeentelijke milieuparkjes terug te dringen. Omdat containers vol zitten, plaatsen inwoners hun afval naast de containers, wat zorgt voor ergernis.

De gemeenteraad ging eerder dit jaar al akkoord met een plan om de overlast terug te dringen. De nieuwe containers komen aan de Brinkerhof (Vorden), De Eiken (Steenderen), de Groene Kruisstraat en het Sarinkkamp (beide Hengelo). De eerste containers moeten, afhankelijk van de weersomstandigheden, in februari op de locaties worden geplaatst. Bronckhorst verwacht ruim 42.000 euro kwijt te zijn aan de uitbreiding van de ondergrondse containers.

Toenmalig wethouder Paul Hofman sprak in maart zijn zorgen uit over bijplaatsingen en de overlast die daarmee gepaard gaat. Inmiddels zijn de bestaande milieuparkjes in Drempt, Hummelo en Zelhem al uitgebreid met extra containers. Ook worden de containers vaker geleegd en wordt het zwerfvuil rond de containers vaker opgeruimd. Het plaatsen van de nieuwe containers is een volgende stap voor de gemeente.

Bronckhorst wil daarnaast in Hummelo (restafval) en in Keijenborg (PMD) extra ondergrondse containers plaatsen. In Keijenborg hangt dit samen met de bouw van een accommodatie waar onder meer Keijenburgse Boys gebruik van gaat maken. Door de nieuwbouw moet het milieuparkje worden verplaatst. In Hummelo wordt nog gezocht naar een definitieve plek, maar de gemeente heeft haar oog al laten vallen op een locatie aan de Dorpsstraat.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met streekomroep REGIO8

Foto: REGIO8 (archief, milieupark Steenderen)

Lees ook

Gudula-Opening-180626-131 (002)

Officiële opening woonzorgcentrum Gudula feestelijk gevierd

Woonzorgcentrum Gudula aan de Bosweg in Lochem heeft donderdag 18 juni de officiële opening van haar nieuwe locatie feestelijk gevierd. Samen met samenwerkingspartners en andere betrokkenen werd stilgestaan bij deze bijzondere mijlpaal.

vocaal ensemble winterswijk (002)

Vocaal Ensemble Winterswijk heeft ruimte voor nieuwe leden

Binnen Boogie Woogie in Winterswijk zijn meerdere ensembles actief. In een ensemble maken mensen wekelijks samen muziek of zingen ze samen. Het Winterswijks Vocaal Ensemble onder leiding van Claudette Doup heeft ruimte voor nieuwe zangers en zangeressen. Motivatie en enthousiasme voor zingen zijn daarbij belangrijker dan ervaring. Het gaat bij het ensemble vooral om gezelligheid en sfeer.

LexDeGoedeRijsberman

De Goede en Rijsberman nemen afscheid van Lochemse college

Lex de Goede van Meedenken met Lochem en Michiel Rijsberman van D66 Lochem keren de komende periode niet terug in het college. Afgelopen donderdag nam het tweetal afscheid als wethouder.

Persbericht_bouw_onthulling bord (002)

Feestelijke officiële opening van de nieuwbouwwoningen vanuit het masterplan Elver in Nieuw-Wehl

Na een periode van bouwen, verhuizen en vooral heerlijk wennen, is het zover: de bewoners van de Bloeilaan 15, 17, 25 en 27 hebben van hun nieuwe studio’s een echt thuis gemaakt. Een mijlpaal die niet onopgemerkt voorbij mag gaan. Op woensdag 17 juni openden de kersverse bewoners trots de deuren voor genodigden tijdens de officiële feestelijke opening.

Overschotje

't Overschotje in Lochem heeft geen behoefte aan een zomerstop

Ook deze zomer blijven de leden van ’t Overschotje gewoon doorspelen. Veel sportverenigingen leggen hun activiteiten in de zomer stil of spelen “mondjes maat”.

harmvdb-heat-pump-6209793_1280

Nog altijd 28,8% vooroorlogse woningen in Gelderland slecht geïsoleerd

De energieprijzen liggen al jaren hoog. Toch zijn veel Gelderse vooroorlogse woningen nog altijd slecht geïsoleerd. Van de huizen van vóór 1945 heeft 28,8% energielabel F of G. Bij nieuwere woningen ligt dat percentage een stuk lager: van de gelabelde woningen die na 1975 zijn gebouwd, heeft maximaal 0,7% een slecht label. Dat blijkt uit onderzoek van Independer op basis van de energielabelregistratie van de RVO.