gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Kinderen leren op de boerderij waar hun voedsel vandaan komt

Met-de-Klas-de-Boer-op.jpg

Op dinsdag 25 maart gaan bijna 1.000 basisschoolleerlingen uit de Achterhoek een leerzame dag beleven en krijgen les over de landbouw. De sector waar de basis van onze voeding ligt.

Yvonne Hofman |  | Aangepast op

Op dinsdag 25 maart gaan bijna 1.000 basisschoolleerlingen uit de Achterhoek een leerzame dag beleven en krijgen les over de landbouw. De sector waar de basis van onze voeding ligt.

Tijdens deze educatieve dag, leren de kinderen waar hun voedsel vandaan komt en maken ze kennis met het boerenleven. De kinderen maken op school kennis met de boer of boerin en ervaren daarna de praktijk op een boerderij in de buurt met melkvee, tulpen, varkens, geiten of kippen.

Kinderen uit de bovenbouw, groep 5 tot en met groep 8, leren alles wat er komt kijken bij het runnen van een boerenbedrijf en gaan dit ook in de praktijk ervaren tijdens het bezoek aan een boerenbedrijf in de buurt. Ieder kind krijgt de kans om een boerderij te bezoeken, ook kinderen van speciaal onderwijs krijgen deze mogelijkheid. De bijna 50 boerenbedrijven in de Achterhoek, die meewerken aan deze unieke en leerzame dag, maken dat mogelijk.

Deze educatieve projectdag is een initiatief van Stichting ‘Met de klas de boer op’, opgericht door boerinnen uit de Achterhoek en wordt georganiseerd en mogelijk gemaakt in samenwerking met lokale boeren en diverse sponsoren. Het doel is om kinderen bewust te maken van onze duurzame landbouw en te ervaren hoe het op een boerderij aan toe gaat, waar de basis van onze gezonde voeding ligt.

Lees ook

684902475_3086856291521842_7651460260547297555_n (002).jpg

560 kilometer voor het goede doel

Stanislav Suddia voltooit 11-daagse ‘Run van Dankbaarheid’

Na elf intensieve dagen is op woensdag de indrukwekkende ‘Run van Dankbaarheid’ van Stanislav Suddia officieel tot een einde gekomen. De finish vond plaats in Maastricht, waar Stanislav en zijn team warm werden ontvangen door de collega’s. Het markeerde het slotstuk van een uitzonderlijke prestatie: 560 kilometer hardlopen in 11 dagen, dwars door Nederland.

IMG_20260501_120509 (002).jpg

Haar doneren voor derde keer aan goed doel

Marieke, 24 jaar en student Archeologie, heeft voor de derde keer haar lange haar gedoneerd aan stichting Haarwensen die haarwerken maakt voor kinderen t/m 18 jaar die (gedeeltelijk) kaal zijn door een medische behandeling of andere oorzaak. Daarmee wil ze iets betekenen voor deze jonge mensen. De eerste keer dat ze haar lange haar doneerde was ze 10 jaar oud.

Foto-van-bord-bij-balie-vooraf-reserveren-of-inloopafspraak-maken__FocusFillWyIwLjAwIiwiMC4wMCIsNjQwLDQwMF0.jpg

Bezoek op afspraak en vooraf stukken reserveren bij ECAL

Vanaf 6 mei start het Erfgoedcentrum Achterhoek en Liemers bij wijze van proef met twee extra werkwijzen voor de studiezaal. Bezoekers kunnen voortaan een inloopsafspraak maken. Ook brengen ze graag onder de aandacht dat het inmiddels mogelijk is om vooraf stukken te reserveren, zodat deze bij bezoek klaarliggen.

PoelierLochemBrand20.jpg

Lochemse poelier opent noodwinkel na verwoestende brand: 'We moeten wel door'

Voor Jeroen Hoffman, eigenaar van Poelier 't Vöske uit Lochem, gaat 20 april de boeken in als een zwarte dag als ondernemer. Zijn zaak raakte flink beschadigd door een hevige brand. Om zijn klanten niet teleur te stellen, schakelt de eigenaar snel door. Donderdag werd een tijdelijke noodwinkel geopend.

bliksem1.jpeg

Code geel zaterdag van kracht in de Achterhoek: stevig onweer verwacht

Het KNMI heeft voor zaterdag code geel afgeven voor de Achterhoek vanwege stevige regen- en onweersbuien. De weerswaarschuwing geldt tussen 17.00 en 22.00 uur.

JB-promotie-2026-04-29-0007.JPG

Landelyk Lochem legt geschiedenis vast tijdens stadswandeling

Landelyk Lochem maakte tijdens een stadswandeling door Lochem een korte promotievideo, waarbij gids Herman Priester de deelnemers meenam langs markante plekken in de stad. Na een oproep op sociale media konden belangstellenden zich aanmelden om mee te wandelen en zo meer te horen over de rijke geschiedenis van Lochem.