gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Larenseweg in Lochem op 6 juni weer open voor verkeer

De Larenseweg in Lochem gaat op vrijdag 6 juni 2025 weer open voor verkeer. Aannemer Reko Raalte zorgt ervoor dat in de loop van die dag de weg helemaal klaar is. Doorgaand verkeer kan dan na vele maanden werk weer hun weg vanaf het kunstwerk met de bal vervolgen richting het...

Redactie RTV Ideaal |  | Aangepast op

De Larenseweg in Lochem gaat op vrijdag 6 juni 2025 weer open voor verkeer. Aannemer Reko Raalte zorgt ervoor dat in de loop van die dag de weg helemaal klaar is. Doorgaand verkeer kan dan na vele maanden werk weer hun weg vanaf het kunstwerk met de bal vervolgen richting het centrum.

In de afgelopen maanden heeft de gemeente Lochem de Tramstraat en Larenseweg opnieuw ingericht. Beide wegen zijn nu volledig ingericht als een 30 kilometerzone, met als doel de verkeersveiligheid te verbeteren. De aangepaste inrichting en de toegepaste klinkers en verkeersdrempels remmen het gemotoriseerd verkeer af. Ook legde de gemeente Lochem fietsstroken aan, waardoor fietsers beter zichtbaar zijn en veiliger gebruik kunnen maken van de weg.

Als laatste pakte de gemeente Lochem de kruising van de Hanzeweg met de Larenseweg aan. Deze herinrichting moet ervoor zorgen dat het doorgaande verkeer gestimuleerd wordt om via de Hanzeweg te rijden, in plaats van door de binnenstad. Naast de verkeersveiligheid is er binnen het project ook veel aandacht geweest voor groenvoorzieningen en voor klimaatadaptatie. Zo is de openbare ruimte ingericht met voorzieningen voor het opvangen en infiltreren van regenwater. Daarnaast zijn er nieuwe bomen, vaste planten, bloemrijke borders en groene bermen aangelegd.

Op dit moment werkt de aannemer nog bij de Walderpoort aan fase 10 van het totaalproject Walderpoort, Tramstraat en Larenseweg. De Walderpoort krijgt, net als de Molenpoort, de uitstraling van de vroegere historische stadspoorten in de stad Lochem, zodat het een aantrekkelijke entree is richting de binnenstad. De laatste fase (fase 11) speelt zich af langs de Westerwal. De verwachting is dat de aannemer deze fase nog voor de bouwvakvakantie afrondt. Daarmee komt het totaalproject ten einde.

Op donderdag 10 juli 2025 staat de feestelijke opening van het project gepland. Dit gebeurt door wethouder Michiel Rijsberman om 15.30 uur. Belangstellenden zijn welkom om een kijkje te komen nemen. De opening vindt plaats bij de Walderpoort ter hoogte van de gracht.

Lees ook

WMM_2879

Zelhemse voetbalclub zet eerste stap richting nieuw sportpark met verkoop veld

De Zelhemse voetbalclub ZZC’20 is akkoord gegaan met de verkoop van veld acht aan de gemeente Bronckhorst. ZZC’20 heeft hierdoor 1,5 miljoen euro te besteden, dat voorlopig apart wordt gehouden voor de mogelijke realisatie van een nieuwe sportpark.

Nick Muller2

De onvergetelijke canon: 99 schrijvers & hun favoriete boek

Wat is het mooiste en meest indrukwekkende boek dat vrijwel niemand kent? Nick Muller stelde deze vraag aan 99 schrijvers. Ze noemden geen modieuze bestsellers of leeslijstklassiekers, maar titels die zich in hun geheugen hadden vastgezet: ongekende meesterwerken, elk in een kort, persoonlijk stuk teruggehaald uit de vergetelheid.

ROVA plastic

Gemeente Aalten en ROVA zetten in op kwaliteit van pmd

Het college van burgemeester en wethouders van Aalten heeft besloten extra in te zetten op de kwaliteit van het pmd. Goed gescheiden pmd is belangrijk om waardevolle grondstoffen opnieuw te kunnen gebruiken. Daarom gaan de gemeente Aalten en ROVA vanaf januari tijdens de reguliere inzameling extra controleren op vervuiling van pmd. Hiermee willen zij de kwaliteit van het ingezamelde pmd verbeteren en inwoners bewust maken van het belang van goed scheiden.

Ruben Weijers

TU Delft-student Ruben Weijers uit Aalten werkt aan zonneauto voor titelverdediging

Het Delft Solar Team presenteert het nieuwe team Nuna 14: achttien studenten die ruim een jaar werken aan een auto die alleen op zonne-energie rijdt. Daarmee verdedigen ze de wereldtitel tijdens de Bridgestone World Solar Challenge, die op 22 augustus 2027 van start gaat in Australië. Onder de teamleden bevindt zich ook Ruben Weijers uit Aalten, die de rol van Structural Engineer op zich neemt.

technobasis

Nieuwe impuls voor techniekonderwijs met vierjarig convenant Technobasis

De gemeenten Oude IJsselstreek en Montferland gaan een nieuw vierjarig convenant aan voor Technobasis. Met dit besluit investeren de colleges van Oude IJsselstreek en Montferland in de voortzetting van techniekonderwijs voor basisschoolleerlingen uit groep 7 en 8 in het technieklokaal van het Almende College en bij het CIVON Innovatiecentrum in Ulft.

Scootmobiel30

Senioren oefenen in Eefde met scootmobiel: ‘Dat vinden ze best eng’

Een tiental senioren deed dinsdagochtend mee aan een scootmobielopfriscursus bij dorpshuis Het Hart in Eefde. Het vervoersmiddel is voor veel mensen op leeftijd essentieel om zelfstandig op pad te blijven gaan, toch ziet cursusgever Philip Stempels dat het voor sommige deelnemers wel spannend is.