gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Nieuwe lift en gordijnen moeten raadzaal Bronckhorst toegankelijk maken

Zaal-Bronckhorst.png

De raadzaal van de gemeente Bronckhorst is op dit moment niet toegankelijk genoeg voor iedereen. Dat is de conclusie van een extern onderzoek. De gemeente wil nu 130.000 euro uittrekken om in het gemeentehuis in Hengelo de nodige aanpassingen te doen.

Tim Rondeel |  | Aangepast op

De raadzaal van de gemeente Bronckhorst is op dit moment niet toegankelijk genoeg voor iedereen. Dat is de conclusie van een extern onderzoek. De gemeente wil nu 130.000 euro uittrekken om in het gemeentehuis in Hengelo de nodige aanpassingen te doen.

In november vorig jaar werd een motie van GBB, met de boodschap om de toegankelijkheid flink te verbeteren, bijna unaniem aangenomen (alleen de VVD stemde tegen). Daarom werd er een extern onderzoek uitgevoerd. Enkele conclusies die naar voren kwamen: de huidige rolstoellift voldoet niet meer aan de eisen, het galmt te hard in de raadzaal en de aangelegde ringleiding is beschadigd en niet te repareren. Dit maakt het lastig voor mensen in een rolstoel om de raadzaal van Bronckhorst te bereiken en voor slechthorenden zijn de vergaderingen niet altijd even goed te volgen.

Om een verbeteringsslag te slaan wil het college aanpassingen doorvoeren ter waarde van zo'n 130.000 euro. Zo moet er een nieuwe lift komen voor rolstoelgebruikers. Om de galm te verminderen wil de gemeente akoestische gordijnen ophangen. "Het geluid in de raadzaal was echt niet goed," schetst fractievoorzitter van GBB Robbert van Velsen, indiener van de motie. "Dat merkten ook de raadsleden zelf, en dat mag niet. Mensen op de tribune konden ons soms niet verstaan, maar raadsleden elkaar ook niet."

Een ander punt uit de motie was dat de Politieke Avonden in twee andere ruimtes soms slecht te volgen zijn, zowel voor de aanwezigen als voor de mensen thuis via de stream. Bronckhorst heeft al nieuwe microfoons en speakers aangeschaft. Mogelijk komen daar 360-camera's en akoestische wandpanelen bij.

Niet alleen op het gemeentehuis in Hengelo valt voor Bronckhorst winst te behalen qua toegankelijkheid. "We hebben nog meerdere dorpen en kernen die we moeten verbeteren," aldus Van Velsen. "Het is ook niet zo gek, want op sommige plekken is al meer dan dertig jaar niets gedaan aan de openbare ruimte en toen was toegankelijkheid nog niet zo'n belangrijk onderwerp.

De gemeenteraad neemt begin oktober een besluit over de plannen van de gemeente om het gemeentehuis in Hengelo onder handen te nemen.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met streekomroep REGIO8

Lees ook

684902475_3086856291521842_7651460260547297555_n (002).jpg

560 kilometer voor het goede doel

Stanislav Suddia voltooit 11-daagse ‘Run van Dankbaarheid’

Na elf intensieve dagen is op woensdag de indrukwekkende ‘Run van Dankbaarheid’ van Stanislav Suddia officieel tot een einde gekomen. De finish vond plaats in Maastricht, waar Stanislav en zijn team warm werden ontvangen door de collega’s. Het markeerde het slotstuk van een uitzonderlijke prestatie: 560 kilometer hardlopen in 11 dagen, dwars door Nederland.

IMG_20260501_120509 (002).jpg

Haar doneren voor derde keer aan goed doel

Marieke, 24 jaar en student Archeologie, heeft voor de derde keer haar lange haar gedoneerd aan stichting Haarwensen die haarwerken maakt voor kinderen t/m 18 jaar die (gedeeltelijk) kaal zijn door een medische behandeling of andere oorzaak. Daarmee wil ze iets betekenen voor deze jonge mensen. De eerste keer dat ze haar lange haar doneerde was ze 10 jaar oud.

Foto-van-bord-bij-balie-vooraf-reserveren-of-inloopafspraak-maken__FocusFillWyIwLjAwIiwiMC4wMCIsNjQwLDQwMF0.jpg

Bezoek op afspraak en vooraf stukken reserveren bij ECAL

Vanaf 6 mei start het Erfgoedcentrum Achterhoek en Liemers bij wijze van proef met twee extra werkwijzen voor de studiezaal. Bezoekers kunnen voortaan een inloopsafspraak maken. Ook brengen ze graag onder de aandacht dat het inmiddels mogelijk is om vooraf stukken te reserveren, zodat deze bij bezoek klaarliggen.

PoelierLochemBrand20.jpg

Lochemse poelier opent noodwinkel na verwoestende brand: 'We moeten wel door'

Voor Jeroen Hoffman, eigenaar van Poelier 't Vöske uit Lochem, gaat 20 april de boeken in als een zwarte dag als ondernemer. Zijn zaak raakte flink beschadigd door een hevige brand. Om zijn klanten niet teleur te stellen, schakelt de eigenaar snel door. Donderdag werd een tijdelijke noodwinkel geopend.

bliksem1.jpeg

Code geel zaterdag van kracht in de Achterhoek: stevig onweer verwacht

Het KNMI heeft voor zaterdag code geel afgeven voor de Achterhoek vanwege stevige regen- en onweersbuien. De weerswaarschuwing geldt tussen 17.00 en 22.00 uur.

JB-promotie-2026-04-29-0007.JPG

Landelyk Lochem legt geschiedenis vast tijdens stadswandeling

Landelyk Lochem maakte tijdens een stadswandeling door Lochem een korte promotievideo, waarbij gids Herman Priester de deelnemers meenam langs markante plekken in de stad. Na een oproep op sociale media konden belangstellenden zich aanmelden om mee te wandelen en zo meer te horen over de rijke geschiedenis van Lochem.