gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Oudste Jamkoningin krijgt 30 jaar jongere opvolgster

Jamkoningin-Gini-met-een-standhouder-op-de-Nationale-Jammarkt-in-2024-002

De 33e Nationale Jammarkt is op woensdag 27 augustus in Neede. De organisatie is er in geslaagd om veel nieuwe standhouders naar Neede te halen. Zo is er voor een ieder iets te scoren wat met fruit te maken heeft. Het aanbod van jam, marmelade, chutney, gelei en confituur is g...

Yvonne Hofman |  | Aangepast op

De 33e Nationale Jammarkt is op woensdag 27 augustus in Neede. De organisatie is er in geslaagd om veel nieuwe standhouders naar Neede te halen. Zo is er voor een ieder iets te scoren wat met fruit te maken heeft. Het aanbod van jam, marmelade, chutney, gelei en confituur is groot en kent verrassende smaakcombinaties.

Klokslag 11.00 uur komt de nieuwe Jamkoningin aan bij het podium op de kruising Oudestraat, Borculoseweg, Ruwenhofstraat. De hofdames Inge en Monika lieten hun oog vallen op een dame vol energie. “Onze nieuwe Jamkoningin is opgegroeid in Neede. Ze is precies dertig jaar jonger dan haar voorgangster Gini Floors. Wie het is, ziet het publiek tijdens de Nationale Jammarkt. Wel kan ik vertellen dat zij voorkeur heeft voor aardbeienjam”, vertelt voorzitter Ronnie Konniger.

De nieuwe (J)ambassadeur vertelt dat ze een bezige bij is. Ze vindt het wel spannend vindt om straks volop in de belangstelling te staan. Ook vindt ze het leuk vindt om een traditie voort te zetten. Het is echt een eer dat ik een jaar lang de titel van Jamkoningin mag dragen. Natuurlijk ben ik tijdens de Jamtafel aanwezig om met elkaar te genieten van gezelligheid, muziek en jam”, vertelt de aanstaande Jamkoningin enthousiast.

De Jammarkt duurt van 10.00 tot 17.00 uur en is gratis te bezoeken.

Lees ook

technobasis

Nieuwe impuls voor techniekonderwijs met vierjarig convenant Technobasis

De gemeenten Oude IJsselstreek en Montferland gaan een nieuw vierjarig convenant aan voor Technobasis. Met dit besluit investeren de colleges van Oude IJsselstreek en Montferland in de voortzetting van techniekonderwijs voor basisschoolleerlingen uit groep 7 en 8 in het technieklokaal van het Almende College en bij het CIVON Innovatiecentrum in Ulft.

Scootmobiel30

Senioren oefenen in Eefde met scootmobiel: ‘Dat vinden ze best eng’

Een tiental senioren deed dinsdagochtend mee aan een scootmobielopfriscursus bij dorpshuis Het Hart in Eefde. Het vervoersmiddel is voor veel mensen op leeftijd essentieel om zelfstandig op pad te blijven gaan, toch ziet cursusgever Philip Stempels dat het voor sommige deelnemers wel spannend is.

fam van der Ham (002)

Een bijzondere mijlpaal voor de gemeente Aalten

Grensgemeente Aalten reikt 10.000e reisdocument uit

Op woensdag 28 oktober is het 10.000e reisdocument uitgereikt aan een Nederlander die in het buitenland woont. Nederland telt op dit moment 14 zogenoemde grensgemeenten. Nederlanders die in het buitenland wonen kunnen bij die grensgemeenten terecht voor het aanvragen of vernieuwen van hun Nederlandse paspoort of identiteitskaart.

IMG_3132

Dirk Weijers 50 jaar pontbaas

Dirk Weijers is al sinds 1976 eigenaar van de veerpont Bronkhorst-Brummen.

f6273d1d-1298-4c8e-8b5f-fb825fb88d76

Lochem Politiek met Wethouder Martine Willems en Anja Rouwenhorst, voorzitter vertrouwenscommissie

Woensdag 28 oktober schoven wethouder financiën Martine Willems en Anja Rouwenhorst, voorzitter van de vertrouwenscommissie, aan bij de politieke uitzending voor de gemeente Lochem.

Nesciofonie Jan Hovers op het Linnaeushof (002)

Crowdfunding gestart voor 'Nesciofonie': ode aan Nescio in boek en vinylplaat

Na anderhalf jaar werk is het multidisciplinaire kunstproject Nesciofonie van Jan Hovers af. Het project brengt het oeuvre en de belevingswereld van de beroemde auteur Nescio tot leven in een rijk geïllustreerd boek én een 10-inch vinyl-EP.