gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Plannen voor toekomstig gebruik kerk Rietmolen

Nu de kerk van Rietmolen vanaf 2026 niet meer voor kerkdiensten wordt gebruikt, krijgt het gebedshuis een nieuwe bestemming. Inwoners van het dorp willen het gebouw een tweede leven geven en doen dat in samenspraak met alle Rietmolenaren en oud-inwoners. Een kerngroep heeft he...

Björn Kummeling |  | Aangepast op

Nu de kerk van Rietmolen vanaf 2026 niet meer voor kerkdiensten wordt gebruikt, krijgt het gebedshuis een nieuwe bestemming. Inwoners van het dorp willen het gebouw een tweede leven geven en doen dat in samenspraak met alle Rietmolenaren en oud-inwoners. Een kerngroep heeft het initiatief genomen voor een inloopmiddag op vrijdag 5 juli. Tijdens de inloopmiddag worden belangstellenden meegenomen in de ideeën die er zijn.

De kerk werd in 1999 officieel aangewezen als rijksmonument. Met een markante toren die vaak wordt vergeleken met een minaret. Jarenlang was er geen enkele woning in Rietmolen beschikbaar, waardoor er volgens Anke te Lintelo van de kerngroep veel dorpsgenoten naar elders zijn vertrokken. “Oud-Rietmolenaren hebben vaak nog warme gevoelens voor dit mooie dorp en dit zo karakteristieke gebouw. Daarom vinden wij het belangrijk ook deze groep te betrekken in onze ideeën.”

De inloopmiddag, die wordt gehouden in de kerk, duurt van 15.00 tot 19.00 uur en er zijn twee centrale momenten om 15.00 en 17.00 uur. Aanmelden is niet nodig.

Lees meer over:

Lees ook

overzicht-zwarte-cross-2024-Tom-Zweerink.jpg

Zitmaaierrace maakt debuut op Zwarte Cross

Tijdens de komende editie van de Zwarte Cross wordt een opvallend nieuw onderdeel geïntroduceerd: Red Bull Maai’n. Op donderdag 16 juli verandert een deel van het festivalterrein in een crossbaan voor zitmaaiers, waarbij deelnemers het tegen elkaar opnemen in een race vol hindernissen.

3f76a8dc-6b0d-31ef-b874-cfb70ea00637.jpg

Van ‘gat van Drempt’ naar natuurparel

Zandwagens rijden af en aan en een kraan schuift de grond bij elkaar: op het eerste gezicht is het een bouwplaats, maar projectleider Jaco van Langen van Waterschap Rijn en IJssel wijst verderop. “Hier komt straks een soort moeras, een plas-dras-gebied. En die bult daar wordt veel hoger en dat is straks een uitkijkpunt.”

20220525aw4donland0026.jpg

Achterhoekse Wandeldagen maakt zich klaar voor 20e editie

Het begon in 2004 met een idee binnen een vriendengroep: een eigen wandelvierdaagse in Doetinchem, als tegenhanger van de Nijmeegse, is nu een mooi, prachtig en bekend evenement in de Achterhoek.

Ankersmid0.jpg

Hengeloër Ankersmid rijdt eerste én laatste keer Superbike op Varsselring: ‘Doodzonde’

Het Bronckhorster dorp Hengelo staat aan de vooravond van de jaarlijkse wegraces op de Varsselring. Voor Hengeloër Wesley Ankersmid krijgt het raceweekend een bijzonder karakter: de coureur maakt zijn debuut in de Superbike-klasse, terwijl dat meteen zijn laatste keer is. De klasse verdwijnt namelijk uit het International Road Racing Championship.

Foto groep Popkoor 4You (002).jpg

Samen één stem tegen haat

Afgelopen maandag vond bij het No Hate Statue in Gendringen, op de sfeervolle locatie Wijngoed Montferland, een bijzonder muzikaal samenzijn plaats.

gemeente_berkelland_zomer-foto-rtv-ideaal-.jpg

Politieke partijen Berkelland stellen Erik Haverkort aan als informateur

De politieke partijen in de gemeenteraad van Berkelland hebben gezamenlijk Erik Haverkort aangesteld als informateur. Met deze benoeming wordt een volgende stap gezet richting de vorming van een nieuw raadsprogramma en college.