gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Tientallen boompjes gestolen van landgoed in Wehl

8f17a372-e851-3823-b034-5787a3880665.jpg

Bij Landgoed het Jagershuis in Wehl zijn de afgelopen tijd ruim veertig jonge beukenbomen gestolen. Volgens wijkagent Mae Scheurink gebeurt dit nu voor het derde jaar op rij. Ze staat voor een raadsel. De recente diefstal moet 'ergens in de afgelopen maanden' zijn gebeurd, zeg...

Redactie RTV Ideaal |  | Aangepast op

Bij Landgoed het Jagershuis in Wehl zijn de afgelopen tijd ruim veertig jonge beukenbomen gestolen. Volgens wijkagent Mae Scheurink gebeurt dit nu voor het derde jaar op rij. Ze staat voor een raadsel. De recente diefstal moet 'ergens in de afgelopen maanden' zijn gebeurd, zegt Scheurink tegen Omroep Gelderland "Ze zijn in oktober 2022 geplant en vorige week is de diefstal ontdekt, dus we hebben geen exact tijdstip. De jonge bomen zijn er nu voor het derde jaar op rij uitgehaald. Ze worden in zijn geheel uit de grond gehaald, ik denk met een schop of zo."

De bomen zijn geplant door vrijwilligers van de Stichting Vrienden van het Wehlse Bos en Landschap. Zij doen ook het onderhoud van het landschap. Tonnie Oosterhoff, voorzitter van de vereniging, snapt er net zo weinig van als de wijkagent: "Wisten we maar waarom iemand dit deed. Het kan een particulier zijn die een heg aan het planten is. Of iemand die er een handeltje van maakt. Daar verdien je niet veel mee want de boompjes kosten misschien maximaal 1,50 euro. Maar je weet het niet tegenwoordig."

Dertig vrijwilligers plegen elke zaterdag onderhoud op het landgoed en hebben vorig jaar duizenden boompjes geplant. Ze balen flink van de diefstallen. "Het is een flinke klus om ze te planten. De dief moet niet alleen moeite doen om er te komen maar helemaal moeite doen om ze mee te krijgen. Blijf toch gewoon met je poten van andermans spullen af."

© Foto: Omroep Gelderland

Lees ook

684902475_3086856291521842_7651460260547297555_n (002).jpg

560 kilometer voor het goede doel

Stanislav Suddia voltooit 11-daagse ‘Run van Dankbaarheid’

Na elf intensieve dagen is op woensdag de indrukwekkende ‘Run van Dankbaarheid’ van Stanislav Suddia officieel tot een einde gekomen. De finish vond plaats in Maastricht, waar Stanislav en zijn team warm werden ontvangen door de collega’s. Het markeerde het slotstuk van een uitzonderlijke prestatie: 560 kilometer hardlopen in 11 dagen, dwars door Nederland.

IMG_20260501_120509 (002).jpg

Haar doneren voor derde keer aan goed doel

Marieke, 24 jaar en student Archeologie, heeft voor de derde keer haar lange haar gedoneerd aan stichting Haarwensen die haarwerken maakt voor kinderen t/m 18 jaar die (gedeeltelijk) kaal zijn door een medische behandeling of andere oorzaak. Daarmee wil ze iets betekenen voor deze jonge mensen. De eerste keer dat ze haar lange haar doneerde was ze 10 jaar oud.

Foto-van-bord-bij-balie-vooraf-reserveren-of-inloopafspraak-maken__FocusFillWyIwLjAwIiwiMC4wMCIsNjQwLDQwMF0.jpg

Bezoek op afspraak en vooraf stukken reserveren bij ECAL

Vanaf 6 mei start het Erfgoedcentrum Achterhoek en Liemers bij wijze van proef met twee extra werkwijzen voor de studiezaal. Bezoekers kunnen voortaan een inloopsafspraak maken. Ook brengen ze graag onder de aandacht dat het inmiddels mogelijk is om vooraf stukken te reserveren, zodat deze bij bezoek klaarliggen.

PoelierLochemBrand20.jpg

Lochemse poelier opent noodwinkel na verwoestende brand: 'We moeten wel door'

Voor Jeroen Hoffman, eigenaar van Poelier 't Vöske uit Lochem, gaat 20 april de boeken in als een zwarte dag als ondernemer. Zijn zaak raakte flink beschadigd door een hevige brand. Om zijn klanten niet teleur te stellen, schakelt de eigenaar snel door. Donderdag werd een tijdelijke noodwinkel geopend.

bliksem1.jpeg

Code geel zaterdag van kracht in de Achterhoek: stevig onweer verwacht

Het KNMI heeft voor zaterdag code geel afgeven voor de Achterhoek vanwege stevige regen- en onweersbuien. De weerswaarschuwing geldt tussen 17.00 en 22.00 uur.

JB-promotie-2026-04-29-0007.JPG

Landelyk Lochem legt geschiedenis vast tijdens stadswandeling

Landelyk Lochem maakte tijdens een stadswandeling door Lochem een korte promotievideo, waarbij gids Herman Priester de deelnemers meenam langs markante plekken in de stad. Na een oproep op sociale media konden belangstellenden zich aanmelden om mee te wandelen en zo meer te horen over de rijke geschiedenis van Lochem.