gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Tractorpulling team Hurricane doet goede zaken in Lochem

Tractorpulling-team-Hurricane-behaald-1e-prijs-in-lochem-op-3-augustus-2024

Het Larense Tractorpulling team Hurricane heeft afgelopen zaterdag de eerste plaats weten te bemachtigen. Rond de klok van 21:30 uur was het de beurt aan de superstocks. De klasse die traditiegetrouw de wedstrijd aan de voet van de Lochemseberg afsluit. Deze tractoren in deze...

Jeffrey van Londen |  | Aangepast op

Het Larense Tractorpulling team Hurricane heeft afgelopen zaterdag de eerste plaats weten te bemachtigen. Rond de klok van 21:30 uur was het de beurt aan de superstocks. De klasse die traditiegetrouw de wedstrijd aan de voet van de Lochemseberg afsluit. Deze tractoren in deze klasse rijden onder de vlag van de NTTO in de Grand National, lijken qua uiterlijk op een landbouwtrekker, maar onder de kap is er niets meer origineel. De brandstof is methanol en hebben gemiddeld zo’n 3500 PK.

In een sterk deelnemersveld van maar liefst 12 tractoren waaronder lokale rijders als de Hurricane uit Laren en de Blue Thunder uit Tonden, was het een spannende strijd. Team Hurricane, sinds het begin van Tractorpulling Lochem in 1982 één van de drijvende krachten achter de wedstrijd, kent de baan op zijn duimpje. Een goede run neerzetten is namelijk veel meer dan alleen gas geven. De startpositie van de sleepwagen, de kwaliteit van de baan, de bandenspanning, de temperatuur zijn allemaal belangrijke factoren.

Als zesde starter was het de beurt aan de Hurricane, met Tom Esselink op de bok en vader Gerrit langt de baan was de sfeer bijna magisch. In de goed gevulde arena werden de telefoon lampen ontstoken toen de machine uit Laren zijn entree maakte. Een bijna perfecte kwalificatie run volgde met als enige een Full Pull. In de finale was de Fendt veruit de sterkste, met een afstand van 101,66m maarliefst 6 meter verder dan nummer twee.

De Hurricane rijdt mee in de Europese én Nederlandse competitie. In beide hebben ze een tweede plaats te verdedigen! In de Nederlandse competitie zijn nog drie wedstrijd te gaan en staan ze slechts twee punten achter op de Maximum Risk. De eerstvolgende Nederlandse wedstrijd is komende zaterdag, 10 augustus, in Montfoort. 

Lees ook

WMM_2879

Zelhemse voetbalclub zet eerste stap richting nieuw sportpark met verkoop veld

De Zelhemse voetbalclub ZZC’20 is akkoord gegaan met de verkoop van veld acht aan de gemeente Bronckhorst. ZZC’20 heeft hierdoor 1,5 miljoen euro te besteden, dat voorlopig apart wordt gehouden voor de mogelijke realisatie van een nieuwe sportpark.

Nick Muller2

De onvergetelijke canon: 99 schrijvers & hun favoriete boek

Wat is het mooiste en meest indrukwekkende boek dat vrijwel niemand kent? Nick Muller stelde deze vraag aan 99 schrijvers. Ze noemden geen modieuze bestsellers of leeslijstklassiekers, maar titels die zich in hun geheugen hadden vastgezet: ongekende meesterwerken, elk in een kort, persoonlijk stuk teruggehaald uit de vergetelheid.

ROVA plastic

Gemeente Aalten en ROVA zetten in op kwaliteit van pmd

Het college van burgemeester en wethouders van Aalten heeft besloten extra in te zetten op de kwaliteit van het pmd. Goed gescheiden pmd is belangrijk om waardevolle grondstoffen opnieuw te kunnen gebruiken. Daarom gaan de gemeente Aalten en ROVA vanaf januari tijdens de reguliere inzameling extra controleren op vervuiling van pmd. Hiermee willen zij de kwaliteit van het ingezamelde pmd verbeteren en inwoners bewust maken van het belang van goed scheiden.

Ruben Weijers

TU Delft-student Ruben Weijers uit Aalten werkt aan zonneauto voor titelverdediging

Het Delft Solar Team presenteert het nieuwe team Nuna 14: achttien studenten die ruim een jaar werken aan een auto die alleen op zonne-energie rijdt. Daarmee verdedigen ze de wereldtitel tijdens de Bridgestone World Solar Challenge, die op 22 augustus 2027 van start gaat in Australië. Onder de teamleden bevindt zich ook Ruben Weijers uit Aalten, die de rol van Structural Engineer op zich neemt.

technobasis

Nieuwe impuls voor techniekonderwijs met vierjarig convenant Technobasis

De gemeenten Oude IJsselstreek en Montferland gaan een nieuw vierjarig convenant aan voor Technobasis. Met dit besluit investeren de colleges van Oude IJsselstreek en Montferland in de voortzetting van techniekonderwijs voor basisschoolleerlingen uit groep 7 en 8 in het technieklokaal van het Almende College en bij het CIVON Innovatiecentrum in Ulft.

Scootmobiel30

Senioren oefenen in Eefde met scootmobiel: ‘Dat vinden ze best eng’

Een tiental senioren deed dinsdagochtend mee aan een scootmobielopfriscursus bij dorpshuis Het Hart in Eefde. Het vervoersmiddel is voor veel mensen op leeftijd essentieel om zelfstandig op pad te blijven gaan, toch ziet cursusgever Philip Stempels dat het voor sommige deelnemers wel spannend is.