gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Veiling levert 785 uur Maatschappelijke stage op

20220402-tijdveiling-winterswijk-rtv-slingeland.jpg

Ruim driehonderd leerlingen van het GKC namen dinsdagmiddag 29 maart deel aan de door de Winterswijkse Uitdaging georganiseerde tijdveiling. Sanne Bruntink en Mick Veenstra hebben, samen me Suzan Roerink van het GKC dit project met veel succes op de kaart gezet. De leerlingen...

Jeffrey van Londen |  | Aangepast op

Ruim driehonderd leerlingen van het GKC namen dinsdagmiddag 29 maart deel aan de door de Winterswijkse Uitdaging georganiseerde tijdveiling. Sanne Bruntink en Mick Veenstra hebben, samen me Suzan Roerink van het GKC dit project met veel succes op de kaart gezet. De leerlingen konden bieden op kavels/producten. De betaling was niet in geld maar in uren maatschappelijke stage. De leerlingen boden, zoals dat op een veiling behoort te zijn flink tegen elkaar op.

Er waren geliefde en minder geliefde kavels. De kavels waarop geboden kon worden waren dan ook zeer divers. Esslink.nu bood twee harde schijven, Lev bij Mike leverde net als Bijzonder gewoon diner- resp. lunchbonnen. De kartbaan was goed voor een uur glow golven, Recreatiepark Reuselink en de Twee Bruggen boden beide een uur gratis bowlen aan. Daarnaast waren er kaartjes voor voorstellingen van de Storm. Boogiewoogie bood deelname aan een percussie- en een rap en dj workshop aan. Veilingmeester Lars Duitsterman wist een uurtje bubbelbal voor 50 vrijwilligersuren over de toonbank te krijgen. Na de veiling stonden er beneden in het atrium verschillende maatschappelijke organisaties waar de leerlingen hun uren konden invullen.

Deze organisaties, zoals vluchtelingenwerk, Klimop, Present, Stichting paardrijden Gehandicapten, Bijzonder Gewoon, Mini Manna, Estinea, het openluchttheater en Sius, hebben erg goed hun best gehaald om zoveel mogelijk leerlingen bij hen in te laten schrijven. Zeer succesvol hierin waren het openluchttheater met meer dan 80 uur maatschappelijke stage en Vluchtelingenwerk met meer dan 90 uur. Omdat de maatschappelijke stage geen verplicht onderdeel meer is op de middelbare school, was het doel van de veiling om de leerlingen aan te moedigen om toch kennis te maken met vrijwilligerswerk.

Foto: RTV Slingeland

Lees ook

bliksem1.jpeg

Code geel zaterdag van kracht in de Achterhoek: stevig onweer verwacht

Het KNMI heeft voor zaterdag code geel afgeven voor de Achterhoek vanwege stevige regen- en onweersbuien. De weerswaarschuwing geldt tussen 17.00 en 22.00 uur.

JB-promotie-2026-04-29-0007.JPG

Landelyk Lochem legt geschiedenis vast tijdens stadswandeling

Landelyk Lochem maakte tijdens een stadswandeling door Lochem een korte promotievideo, waarbij gids Herman Priester de deelnemers meenam langs markante plekken in de stad. Na een oproep op sociale media konden belangstellenden zich aanmelden om mee te wandelen en zo meer te horen over de rijke geschiedenis van Lochem.

IMG_5020 - foto GOMA.JPG

AI-pilot bij GOMA in Hengelo moet Nederlandse maakbedrijven helpen besparen

KickstartAI, GOMA, het ministerie van Economische Zaken, FME (ondernemersorganisatie voor de technologische industrie) en Koninklijke Metaalunie starten een pilot om productieprocessen in de Nederlandse maakindustrie slimmer te organiseren. De pilot is tot stand gekomen na rondetafelgesprekken en interviews met bedrijven en leden van FME en Koninklijke Metaalunie.

overzicht-zwarte-cross-2024-Tom-Zweerink.jpg

Zitmaaierrace maakt debuut op Zwarte Cross

Tijdens de komende editie van de Zwarte Cross wordt een opvallend nieuw onderdeel geïntroduceerd: Red Bull Maai’n. Op donderdag 16 juli verandert een deel van het festivalterrein in een crossbaan voor zitmaaiers, waarbij deelnemers het tegen elkaar opnemen in een race vol hindernissen.

3f76a8dc-6b0d-31ef-b874-cfb70ea00637.jpg

Van ‘gat van Drempt’ naar natuurparel

Zandwagens rijden af en aan en een kraan schuift de grond bij elkaar: op het eerste gezicht is het een bouwplaats, maar projectleider Jaco van Langen van Waterschap Rijn en IJssel wijst verderop. “Hier komt straks een soort moeras, een plas-dras-gebied. En die bult daar wordt veel hoger en dat is straks een uitkijkpunt.”

20220525aw4donland0026.jpg

Achterhoekse Wandeldagen maakt zich klaar voor 20e editie

Het begon in 2004 met een idee binnen een vriendengroep: een eigen wandelvierdaagse in Doetinchem, als tegenhanger van de Nijmeegse, is nu een mooi, prachtig en bekend evenement in de Achterhoek.