De gezamenlijke isolatiesubsidie van de acht Achterhoekse gemeenten heeft een belangrijke mijlpaal bereikt: de 1000e uitbetaling van de Isolatie Subsidie Achterhoek. Dit betekent dat inmiddels al 1000 huishoudens in de Achterhoek hun huis hebben geïsoleerd met behulp van deze regionale subsidie.
De regeling is in het leven geroepen om inwoners financieel te ondersteunen bij het verduurzamen van hun huis. Via Energieloket Achterhoek, dat namens de acht Achterhoekse gemeenten de subsidieregeling uitvoert, kunnen inwoners tot wel € 2.000,- subsidie ontvangen. De subsidie kan ingezet worden voor onder andere vloer-, dak of spouwmuurisolatie. In veel gevallen dekt dit bedrag een groot deel van de investering en soms zelfs de volledige kosten.
“Het is fantastisch om te zien dat zoveel inwoners gebruikmaken van de regeling. Elk geïsoleerd huis draagt niet alleen bij aan een langere energierekening en meer comfort in huis, maar ook aan een duurzame Achterhoek. Kan jouw huis nog geïsoleerd worden? Laat dan die € 2.000,- niet liggen!”, zegt Erik Stemerding, Projectleider Energieloket Achterhoek.
Er is nog volop ruimte voor meer inwoners om te profiteren van deze subsidie. Per september is de regeling versoepeld, waardoor nog meer mensen in aanmerking komen voor subsidie. Wie aan de slag wil met de isolatie van het huis, kan eenvoudig een subsidie aanvraag starten via de website van Energieloket Achterhoek.

