© Foto: gemeente Aalten

Gemeente Aalten, woningcorporatie De Woonplaats, huurdersvereniging ’t Walfort en huurdersvereniging Dinxperlo hebben op 4 december 2025 hun handtekening gezet onder nieuwe regionale prestatieafspraken voor de periode 2026 tot en met 2029. Met alle gemeenten, woningcorporaties en huurdersverenigingen maken we ons samen sterk voor wonen in de Achterhoek. Naast de regionale afspraken is er een lokale uitvoeringsagenda voor Aalten opgesteld.

De gemeente Aalten en De Woonplaats zetten actief in op de bouw van sociale huurwoningen. Dit jaar worden 11 appartementen aan de Hogestraat in Aalten opgeleverd, voor de kerst krijgen de bewoners de sleutels. Ook pakt de woningcorporatie kansen bij leegstaande gebouwen. Aan de Driessenshof 119 in Aalten wordt leegstaande kantoorruimte getransformeerd naar 6 nieuwe appartementen voor de sociale verhuur. In de zomer van 2026 wonen hier hopelijk nieuwe huurders. Ook aan de Eerste Broekdijk is De Woonplaats actief. Daar wordt volgend jaar gestart met de bouw van 10 eengezinswoningen voor de sociale huur.

Daarnaast wordt er aan woningbouwplannen voor de toekomst gewerkt. Gemeente Aalten kijkt samen met De Woonplaats naar nieuwe aantrekkelijke woongebieden in Aalten (Singel), Dinxperlo (’t Beggelder) en Bredevoort (Slingeplas) met een gemengd woonprogramma met koop en huur.

Ook wordt de kamergewijze verhuur aan statushouders volgend jaar geëvalueerd. In 2025 is gestart met een pilot in twee eengezinswoningen en de partijen gaan op basis van gedeelde ervaringen in 2026 bekijken of dit op meer plekken willen gaan doen. Door de inzet van kamergewijze verhuur zorgen we ervoor dat we meer sociale huurwoningen beschikbaar houden voor woningzoekenden.