© Foto: gemeente Berkelland

Directeur Hanke Struik van ProWonen, wethouder Arjen van Gijssel van de gemeente Berkelland, Frits Jansink van Huurdersvereniging De Naobers en Henny Timmermans van Huurdersvereniging Borculo-Ruurlo tekenden op 18 december de prestatieafspraken voor twee jaar (2026 en 2027).

Samen met de Achterhoekse gemeenten en woningcorporaties is gewerkt aan één regionale meerjarige raamovereenkomst (2026 t/m 2029) waarin landelijke, regionale en lokale afspraken zijn vastgelegd. De gemeente Berkelland, ProWonen en de huurdersverenigingen De Naobers en Borculo-Ruurlo hebben dit uitgewerkt in een uitvoeringsagenda met concrete acties voor de komende twee jaar.

De gezamenlijke acties zijn o.a.: gemeente en ProWonen richten zich op nieuwbouw van 372 huurwoningen tot 2034, voor jongeren, ouderen en aandachtsgroepen komen er meer geschikte woningen, ProWonen gaat woningen met slechte energielabels aanpakken vóór 2028 en ProWonen heeft plannen om meer woningen aardgasvrij te maken vóór eind 2026.