Laden Evenementen

« Alle Evenementen

Expositie: pleegzorg door de ogen van pleegjongeren

27 januari - 5 februari

Van 27 januari tot 5 februari is in de bibliotheek in Aalten de expositie Pleegzorg door de ogen van pleegjongeren te zien. Hier laten pleegjongeren zien wie zij zijn en hoe zij pleegzorg ervaren, met kunstwerken die zij zelf hebben gemaakt.

De expositie belicht de wereld van pleegzorg in Gelderland, waar meer dan 50 kinderen een pleeggezin zoeken. Soms gaat het om een paar dagen per maand (deeltijdpleegzorg), soms om 7 dagen per week (voltijdpleegzorg). Tegelijkertijd krijgen bezoekers ook een inkijk in het leven van kinderen die al een fijn 2e thuis hebben gevonden.

De expositie wordt geopend op dinsdag 27 januari. De opening wordt verricht door wethouder Rik van Lochem. Tijdens de opening, en op woensdag 4 februari tussen 15.00 en 17.00 uur, zijn een pleegouder en pleegzorgwerker aanwezig om in gesprek te gaan met bezoekers en vragen te beantwoorden.

Met hun kunstwerken nemen pleegjongeren bezoekers mee in hun leven. De expositie laat zien wat pleegzorg betekent en nodigt uit tot nadenken: ‘hoe kan jij misschien iets betekenen voor het kind van een ander?’

De expositie in de bibliotheek kan tijdens de reguliere openingstijden van de bibliotheek worden bezocht.

© Foto: Pleegzorg door de ogen van pleegjongeren

Gegevens

  • Begin: 27 januari
  • Einde: 5 februari

Locatie