De politie kreeg donderdagavond een melding van een voorval, dat zo uit de middeleeuwen kon komen. Een man zou met een zwaard aan het zwaaien zijn in Lochem, iets dat dreigend op voorbijgangers overkwam. De politie rukte uit, klaar voor een spannende avond, dat uiteindelijk meer op een rollenspel bleek te lijken dan op een misdaad.

“We kregen gisteravond een melding dat er iemand met een zwaard aan het zwaaien zou zijn aan de Vordenseweg in Lochem”, laat een woordvoerder van de politie weten. Eenmaal aangekomen op locatie bleek er inderdaad iemand met een zwaard aan het zwaaien. Na een kort gesprek met de man, bleek het gelukkig niet te gaan om iemand met kwade intenties.

“De persoon gaf aan dat hij geen kwade bedoelingen had en een spel aan het spelen was. We hebben het zwaard in beslag genomen en hebben hem aangegeven dat dit dreigend op anderen kan overkomen en het dus absoluut niet de bedoeling is om met een zwaard te zwaaien”, laat de politie.

Of de man zijn zwaard nog terugkrijgt, is niet bekend.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met streekomroep REGIO8