© Foto: 112Achterhoek-nieuws

Meerdere Achterhoekse brandweerkorpsen zijn donderdagmiddag naar Ede gegaan om de lokale brandweerlieden te assisteren om de grote heidebrand te blussen. De brand ontstond om 14.30 uur en verspreidde zich al snel door de harde wind.

Brandweerlieden uit de Achterhoek verzamelden zich donderdag rond 15.45 uur bij het parkeerterrein aan de Stokhorstweg in Doetinchem. Brandweerkorpsen uit Aalten, Winterswijk, Lichtenvoorde, ’s-Heerenbergh, Vorden, Zelhem en Laren zijn naar Ede om assistentie te verlenen. In totaal zijn er momenteel meer dan honderd brandweerlieden aan het blussen op de heide bij Ede. De GRIP 3 situatie wordt als ‘zeer grote brand’ aangemerkt. De wind zorgt ervoor dat de brand zich in rap tempo verspreid.

Om de brand sneller te kunnen blussen is er ook een blushelikopter ingezet. Instanties lieten eerder al weten dat afgelopen maart de droogste maart ooit gemeten is. De VNOG en brandweerlieden waarschuwden al voor een verhoogde kans op weide- en bosbranden.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met streekomroep REGIO8