Laden Evenementen

« Alle Evenementen

  • Dit evenement is voorbij.

Borculo herdenkt stormramp: 100 jaar na cycloon die de stad verwoestte

17 juli - 26 juli
€ 15,00

Op 10 augustus is het precies een eeuw geleden dat een allesverwoestende windhoos Borculo in de Achterhoek trof. Drie doden, talloze gewonden en 240 totaal verwoeste huizen maakten het een zware natuurramp dat aandacht trok uit binnen-en buitenland. De nasleep leidde tot de oprichting van het Nationaal Rampenfonds (nu bekend als Giro555). In de weken na de ramp reisden naar schatting een half miljoen mensen naar de getroffen stad, compleet met files en georganiseerde busreizen, een onbekend fenomeen in die tijd. Rond de herdenking zijn deze zomer tal van activiteiten gepland.

Het jaarlijks openluchtspel in Het Galgenveld gaat dit jaar over de stormramp en wat zich nadien afspeelde in Borculo. De storm en bekende gebouwen in Borculo zijn nagebouwd.

De speeldata zijn vrijdag 18 juli, zaterdag 19 juli, woensdag 23 juli, vrijdag 25 juli en zaterdag 26 juli in openluchttheater Het Galgenveld in Borculo.

Kaarten zijn verkrijgbaar via: www.openluchtspelborculo.nl.

© Foto: Openluchtspel Borculo

Gegevens

Locatie

  • Openluchttheater Het Galgenveld
  • Lebbenbruggedijk 40
    Borculo,
    + Google Maps