‘De notaris en dementie’ thema bij Alzheimer Trefpunt Doetinchem
10 februari

Alzheimer Trefpunt Doetinchem organiseert dinsdagavond 10 februari 2026 voor de laatste keer in Streeckgenoot een Trefpuntbijeenkomst. Vanaf maart verhuist het Alzheimer Trefpunt Doetinchem naar de Stadskamer. Dinsdagavond 10 februari bespreken we het onderwerp ‘de notaris en dementie’. Mensen met dementie, mantelzorgers en andere belangstellenden zijn van harte welkom bij Streeckgenoot, Spinbaan 21A in Doetinchem.
Iemand met dementie verliest vaak geleidelijk de bekwaamheid om zelf alle beslissingen te nemen. Welke zaken moet je op tijd regelen als je weet dat je straks niet meer in staat bent om zelf te beslissen? Wie mag er dan namens jou keuzes maken? Bijvoorbeeld over medische behandelingen of geldzaken. En wat als jouw partner de diagnose dementie heeft? Mag je dan bijvoorbeeld nog schenkingen doen aan je kleinkinderen? Is het dan mogelijk om je het huis verkopen als je kleiner wilt gaan wonen? Een notaris legt uit wat de wet hierover zegt en bespreekt de mogelijkheden, zoals het opstellen van een volmacht of een levenstestament. Zo houd je de regie en weten je naasten wat voor jou belangrijk is.
Het Alzheimer Trefpunt Doetinchem organiseert maandelijkse bijeenkomsten waarin de gespreksleider samen met een deskundige een thema bespreekt. Deze bijeenkomsten zijn bedoeld voor mensen met dementie, hun partners, kinderen, familieleden, vrienden en andere belangstellenden. Bezoekers krijgen informatie over (het omgaan met) dementie en kunnen vragen stellen. Er is volop ruimte voor het uitwisselen van ideeën en ervaringen. Daardoor is het Trefpunt niet alleen informatief, maar ook een plek voor ontmoeting en gezelligheid.
