- Dit evenement is voorbij.
Open Monumentendag op Huis Landfort

In het tweede weekend van september openen vele monumenten hun deuren of poorten tijdens Open Monumentendag. Zaterdag 13 september 2025 doet ook Huis Landfort mee met speciale tarieven en aangepaste rondleidingen. Daarnaast vinden er diverse extra activiteiten plaats.
Op zaterdag 13 september zijn het landschappelijke park op het huiseiland en de moestuin van Huis Landfort open. Bezoekers kunnen niet alleen genieten van al het moois dat er in de tuin groeit en bloeit, maar op het huiseiland zijn ook twee historische rijtuigen te bewonderen: een schuit Landauer uit 1880 en een driekwart Coupé uit 1870, die later op de wereldtentoonstelling in Parijs werd bekroond met de eerste prijs.
Het historische en prachtig ingerichte landhuis van Huis Landfort is ook toegankelijk. Gedurende de dag start ieder kwartier een instaprondleiding over de fraaie beletage van het landhuis. Speciaal voor Open Monumentendag zijn er in het landhuis fraaie bloemwerken van bloemkunstenaar Ben Clevers te zien. Daarnaast zal hij in de Oranjerie enkele bijzondere bladkunstwerken tonen.
In de zaal van het koetshuis verzorgt de getalenteerde Oekraïense pianiste Violetta Fialko twee pianorecitals. Violetta Fialko ging op 5-jarige leeftijd naar de muziekschool en op 9-jarige leeftijd naar de Lysenko Kyiv Specialized Music School. Ze studeerde in 2016 cum laude af en volgde daarna diverse studies aan het Conservatorium van Kiev, Amsterdam en Zwolle. Tijdens Open Monumentendag verzorgt ze om 12.00 en 15.00 uur een pianorecital van 45 minuten.
Omdat 13 september ook Wereldleifruitdag is, is er in de moestuin speciale aandacht voor het leifruit. Deze ambachtelijke techniek van kweken en snoeien stamt uit de zeventiende eeuw. In de Oranjerie worden diverse boeken, kaarten en tekeningen aangaande het leifruit op Huis Landfort tentoongesteld. Daarnaast verzorgt tuinbaas Jan de Boer gedurende de middag speciale leifruitrondleidingen. Deelname aan de rondleidingen is gratis op vertoon van een toegangsbewijs tot de tuin.
Zaterdag 13 september is Huis Landfort geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Tijdens deze dag geldt een gereduceerde toegangsprijs voor park, moestuin en rondleiding door de beletage van het landhuis van 10 euro per persoon. Toegang tot alleen het park en de moestuin bedraagt 5 euro per persoon. Tickets voor de pianorecital in het koetshuis zijn 5 euro per persoon.
© Foto: Stichting Erfgoed Landfort
