- Dit evenement is voorbij.
Samen aan de slag tijdens 25e editie Nationale Natuurwerkdagen

Even lekker buiten bezig zijn. Je hoofd leeg, je handen vol en aan het eind van de dag zie je het resultaat. Dat is de kern van de Nationale Natuurwerkdagen. Op vrijdag 31 oktober en zaterdag 1 november vinden deze voor de 25e keer plaats.
Ook in de Achterhoek en de Liemers werken vrijwilligers aan mooie natuurklussen die bijdragen aan natuurbehoud en -herstel. Op Landgoed Verwolde in Laren kunnen ze wel wat extra handen gebruiken bij het wilgen knotten. Deelnemers gaan zagen, knotten en slepen. Zo blijven de bomen gezond en bieden ze een schuilplaats aan (steen)uilen, weidevogels, wilde bijen, vlinders en kleine knaagdieren.
Langs het Schoolpad op Landgoed ’t Veld in Halle is er ook veel te doen. Langs deze cultuurhistorische fietsverbinding gaan deelnemers de vrijwilligers helpen met snoeien, zagen en boompjes/struikjes verwijderen. De fietsroute blijft zo beschikbaar én de verjongde struiksingel biedt een mooie en veilige verblijfplaats voor zoogdieren, amfibieën en vogels.
Al 25 edities organiseert LandschappenNL samen met de provinciale landschapsbeheerorganisaties elke eerste vrijdag én zaterdag van november de Nationale Natuurwerkdagen, het grootste vrijwilligersevenement in het groen. Op meer dan vijfhonderd locaties in heel Nederland zetten vrijwilligers samen de schouders eronder. Groene vingers of niet, iedereen is welkom, ook als men geen ervaring heeft met klussen in het groen. De Nationale Natuurwerkdagen zijn er juist om deelnemers kennis te laten maken met groen vrijwilligerswerk. Vaak ook geschikt voor kinderen.
Meer informatie is te vinden op: www.natuurwerkdag.nl.
© Foto: LandschappenNL
