© Foto: gemeente Oost Gelre

De gemeente Oost Gelre, Delta Scholengroep en AccentScholengroep zetten gezamenlijk belangrijke stappen richting toekomstbestendige basisscholen in Groenlo en Zwolle. In Groenlo wordt toegewerkt naar drie kwalitatieve en duurzame schoollocaties, terwijl in Zwolle de basisschool Ludgerus behouden blijft. Hiermee komt er voor beide kernen duidelijkheid over het basisonderwijs en houden ouders voldoende keuze.

Wethouder Ellen Dusseldorp: “We zorgen ervoor dat elk kind in Groenlo en Zwolle kan rekenen op goed onderwijs in een passend gebouw. De plannen geven duidelijkheid, rust en ruimte voor de toekomst.”

Uit onderzoek blijkt dat het onderwijs in Groenlo het beste kan worden georganiseerd op drie locaties, met in de toekomst tussen de 200 en 260 leerlingen per locatie. De scholen krijgen hun eigen onderwijskundige concepten, zodat ouders keuzevrijheid hebben.

De drie locaties zijn: Karel Doormanstraat (nieuwbouw, verwachte oplevering najaar 2028), Buitenschans/De Bron (verbouwing en uitbreiding, verwachte oplevering najaar 2029) en De Wheme (renovatie/vernieuwing, verwachte oplevering najaar 2029).

Ruud Kraaijvanger, Bestuurder AccentScholengroep en Wouter Middendorp, Bestuurder Delta Scholengroep: “Wij zijn blij met de ontwikkeling voor het primair onderwijs in Groenlo en Zwolle. Op de drie locaties in Groenlo en in Zwolle krijgen we de ruimte om het onderwijs zo vorm te geven dat het kan bijdragen aan de brede ontwikkeling van kinderen. Daarmee hebben alle kinderen en hun ouders in Groenlo de keuze voor een prachtige school.”

Het aantal leerlingen voldoet weer aan de landelijke norm. Basisschool Ludgerus had een paar jaar te weinig leerlingen, maar nu is het aantal weer hoog genoeg. Daardoor is de financiering voor de komende drie jaar zeker. De betrokken partijen benadrukken hoe belangrijk het is dat de kern een eigen basisschool behoudt. De contactgroep Zwolle is betrokken bij het proces en wordt actief geïnformeerd. Wel blijft er een onzekerheid door mogelijke landelijke wijzigingen, zoals het vervangen van de kleine scholentoeslag door een dunbevolktheidstoeslag. Mocht de landelijke regelgeving in de toekomst veranderen, dan wordt opnieuw gekeken naar de situatie.

Het is de bedoeling dat de scholen in Groenlo en Zwolle, die nu nog onder Delta Scholengroep vallen, op 1 augustus 2026 over gaan naar AccentScholengroep. De voorbereidingen voor deze overdracht verlopen volgens planning.