© Foto: Arriva

Streekvervoerder Arriva gaat flink investeren in het vervoer in de Achterhoek en gaat de komende zeventien jaar weer het openbaar vervoer in de Achterhoek verzorgen. In eerste instantie was de vervoerder aangesteld tot zeker 2036 maar dit wordt door verlengingsmogelijkheden 2042, wat zorgt voor extra investeringsruimte.

“De dienstregeling wordt fors uitgebreid met meer én vaker openbaar vervoer, ook in de buitengebieden. Nieuwe streeklijnen zorgen voor meer en snellere verbindingen en nieuwe stadslijnen voor betere verbindingen met woonwijken en bedrijventerreinen”, laat een woordvoerder van Arriva weten. 

Twee van die nieuwe streeklijnen zijn lijn 25 tussen ’s-Heerenberg en Didam en lijn 75 tussen Aalten en Groenlo. Beide lijnen zijn in het leven geroepen om de reistijd van de Achterhoek naar respectievelijk Arnhem en Enschede in de spitsen te verkorten. Ook krijgt Doetinchem een nieuwe lijn die de verschillende wijken in de stad beter met elkaar verbindt. 

De gloednieuwe stadslijn van Arriva, lijn 20, rijdt twee keer per uur van station Doetinchem naar Overstegen, De Huet, Dichteren en Oosseld. De busverbinding tussen Zutphen en Doetinchem wordt in de spits verdubbeld naar twee keer per uur.

Naast bovengenoemde aanpassingen voert Arriva ook andere veranderingen door. De vervoerder raadt reizigers aan voor vertrek hun reis goed te plannen.

Dit verhaal is tot stand gekomen in samenwerking met Streekomroep REGIO8.