© Foto: ZZC'20

Voetbalvereniging ZZC’20 uit Zelhem heeft sinds de fusie in 2020 twee sportparken in beheer, wat uiteraard grote uitdagingen met zich meebrengt. Concentratie op 1 sportpark staat hoog op de agenda en ZZC’20 is daarom gestart met het project STIP. STIP staat voor de middenstip maar ook voor de stip aan de horizon die ZZC’20 wil bereiken.

De gemeente Bronckhorst heeft aangegeven te overwegen een deel van het sportpark De Pol van ZZC’20 over te willen nemen om daar een nieuw schoolgebouw te bouwen. Dat zou voorkomen dat de scholen 2x moeten verhuizen. De gemeente en ZZC’20 voeren sinds eind 2023 gesprekken over een oplossing die zowel voor de gemeente, als voor ZZC’20 voordelen biedt.

Door een nieuw sportpark voor ZZC’20 op een nieuwe plek te realiseren, komen zowel sportpark De Pol als sportpark De Pluimerskamp vrij voor bijvoorbeeld de bouw van een school, woningbouw en lichte industrie. Door het verwerven van grond elders kan een nieuw sportpark worden gerealiseerd. Een interim-oplossing op de Pluimerskamp zorgt ervoor dat de bouw van een nieuwe school snel kan starten en dat ZZC’20 niet tijdelijk hoeft te verhuizen. Met de opbrengst van de beide oude sportparken kan een nieuw sportpark worden betaald. Daardoor is deze oplossing zowel de snelste, de eenvoudigste en financieel meest gunstige oplossing voor zowel de gemeente Bronckhorst als ZZC’20. ZZC’20 ziet in het STIP-project een win-winsituatie en wil snel tot overeenstemming komen.

ZZC’20 richt zich met het STIP-project niet alleen op de eigen leden, maar ook op de Zelhemse gemeenschap. Sport en spel zorgen voor een gezonde leefomgeving en zijn belangrijk voor sociale contacten voor jong en oud. “Als een passende interim-oplossing wordt gevonden en een garantie van de gemeente Bronckhorst voor een definitieve oplossing op termijn kan worden gegeven, ligt een win-winsituatie voor het grijpen,” aldus ZZC’20.