gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Eerste boom van ‘Een boom mot kunn’n’ geplant in Lochem

Woensdag 18 januari plantte wethouder Lex de Goede de ‘eerste boom’ van de actie 'Een boom mot kunn'n'. Hij deed dat bij de heer Ribbink in Laren. Komende weken volgen nog 226 bomen.

Redactie RTV Ideaal |  | Aangepast op

Woensdag 18 januari plantte wethouder Lex de Goede de ‘eerste boom’ van de actie 'Een boom mot kunn'n'. Hij deed dat bij de heer Ribbink in Laren. Komende weken volgen nog 226 bomen.

Veel vrijstaande bomen in het landschap zijn door schaalvergroting verloren gegaan. Bomen zijn waardevol voor vogels en insecten, bieden schaduw en koelte en maken het landschap bijzonder. Met het project 'één boom mot kunn’n' wil de gemeente Lochem beeldbepalende bomen, zoals eiken, lindes en beuken terugbrengen in het landschap. Grondeigenaren in het buitengebied van de gemeente Lochem konden eind 2022 weer gratis een boom aanvragen via de actie 'Een boom mot kunn’n'. Inmiddels kunnen er geen aanmeldingen meer worden gedaan voor deze actie.

De heer Ribbink legde bij de wortels van de boom ook een fles met een brief. Daarop staat dat hij deze boom van 't Onderholt en de gemeente heeft gekregen. Komt de boom ooit aan het einde van zijn leven, dan duikt het mooie verhaal over het planten van deze boom weer op.

© Foto: Gemeente Lochem

Lees ook

overzicht-zwarte-cross-2024-Tom-Zweerink.jpg

Zitmaaierrace maakt debuut op Zwarte Cross

Tijdens de komende editie van de Zwarte Cross wordt een opvallend nieuw onderdeel geïntroduceerd: Red Bull Maai’n. Op donderdag 16 juli verandert een deel van het festivalterrein in een crossbaan voor zitmaaiers, waarbij deelnemers het tegen elkaar opnemen in een race vol hindernissen.

3f76a8dc-6b0d-31ef-b874-cfb70ea00637.jpg

Van ‘gat van Drempt’ naar natuurparel

Zandwagens rijden af en aan en een kraan schuift de grond bij elkaar: op het eerste gezicht is het een bouwplaats, maar projectleider Jaco van Langen van Waterschap Rijn en IJssel wijst verderop. “Hier komt straks een soort moeras, een plas-dras-gebied. En die bult daar wordt veel hoger en dat is straks een uitkijkpunt.”

20220525aw4donland0026.jpg

Achterhoekse Wandeldagen maakt zich klaar voor 20e editie

Het begon in 2004 met een idee binnen een vriendengroep: een eigen wandelvierdaagse in Doetinchem, als tegenhanger van de Nijmeegse, is nu een mooi, prachtig en bekend evenement in de Achterhoek.

Ankersmid0.jpg

Hengeloër Ankersmid rijdt eerste én laatste keer Superbike op Varsselring: ‘Doodzonde’

Het Bronckhorster dorp Hengelo staat aan de vooravond van de jaarlijkse wegraces op de Varsselring. Voor Hengeloër Wesley Ankersmid krijgt het raceweekend een bijzonder karakter: de coureur maakt zijn debuut in de Superbike-klasse, terwijl dat meteen zijn laatste keer is. De klasse verdwijnt namelijk uit het International Road Racing Championship.

Foto groep Popkoor 4You (002).jpg

Samen één stem tegen haat

Afgelopen maandag vond bij het No Hate Statue in Gendringen, op de sfeervolle locatie Wijngoed Montferland, een bijzonder muzikaal samenzijn plaats.

gemeente_berkelland_zomer-foto-rtv-ideaal-.jpg

Politieke partijen Berkelland stellen Erik Haverkort aan als informateur

De politieke partijen in de gemeenteraad van Berkelland hebben gezamenlijk Erik Haverkort aangesteld als informateur. Met deze benoeming wordt een volgende stap gezet richting de vorming van een nieuw raadsprogramma en college.